Фланці сталеві — невід’ємна складова магістральної системи. Головне завдання елемента — з’єднання труб і трубопровідного обладнання (кранів, клапанів, засувок та іншої запірної арматури). У конструкції виробу виділяють як мінімум два фланця, розміщених співвісно проходу трубопроводу, міжфланцеву прокладку та кріпильні деталі (болти, шпильки, гайки, шайби). Початковий елемент такого типу застосовується на тих ділянках трубопроводу, де необхідно забезпечити високу міцність з’єднання і герметичність системи, але при цьому в разі необхідності його можна розібрати.
Матеріал виготовлення
Сталеві фланці для труб виробляються з вуглецевої сталі. Матеріал характеризується високою міцністю, стійкістю до корозії. Сталеві фланці використовуються для трубопроводів, призначених для транспортування малоагресивних робочих середовищ. З’єднувальні елементи з нержавіючої, легованої і високолегованої сталі витримують контакт з будь-яким агресивним середовищем. Саме тому фланці з таких матеріалів використовуються для трубопроводів, призначених для транспортування кислот та інших високоагресивних речовин.
Від марки сталі, що застосовується у виробництві виробів, залежать експлуатаційні характеристики деталей — робочий тиск і температурний діапазон. Вироби, виготовлені з марок сталі:
- ст3сп, 17Г1С, ст. 25, 10Г2, 12г2, 14Г2, 09Г2С, 15г2 — зберігають свої експлуатаційні властивості при t від -30 до +300 °C;
- 12Х18Н9Т і 15ХМ — витримують температуру від -40 до +300 °C;
- 09Г2С і 10Г2 — працюють при t від -70 до +300 °C;
- 12Х18Н10Т — зберігають свої експлуатаційні властивості в температурному діапазоні від -80 до +600 °C;
- 10Х17Н13МЗТ — функціонують при t від -253 до +600 °C;
- ст. 20 — витримують температуру від -40 до +450 °C.
При цьому важливе значення має рівень тиску в трубопровідній системі. Залежно від цього показника підбираються матеріал виготовлення, геометрична форма і виконання ущільнювальної поверхні виробу.
Основні різновиди
Сталеві фланці класифікуються за кількома критеріями:
- діаметром;
- конструктивним видом;
- типом виконання ущільнювальної поверхні.
Завод «ЮТЕМ-ТТ» проектує і виготовляє сталеві фланці в широкому діаметральному ряді — з D від 50 до 1000 мм. Залежно від конструктивних особливостей розрізняють кілька типів сполучних елементів:
- Плоскі приварні. Фланець застосовується на тих ділянках трубопроводу, де немає підвищеного тиску (до 2 МПа) і температур (від -70 до +300 °C), а також з невеликою швидкістю руху середовища.
- Комірні (приварні встик). Фланець застосовується для найвідповідальніших об’єктів і суворих умов експлуатації (підвищений тиск, температурний показник і швидкість руху середовища).
- Глухі. По суті, такий фланець представляє собою фланцеву заглушку. Остання використовується для перекриття кінцевих отворів магістралі в поєднанні з іншими фланцями. Якщо необхідно продовжити прокладку траси, таке з’єднання без проблем розбирається, що виключає необхідність в проведенні демонтажних робіт.
- Ізолюючі. Головне завдання фланцевого з’єднання — збереження будь-якої ділянки трубопроводу від електрохімічної корозії. Вона вражає поверхню магістралі в результаті впливу на неї так званих блукаючих струмів землі. Останні проявляються в тих місцях, де земля виступає в якості струмопровідного середовища (наприклад, територія навколо електростанцій, поблизу ж/д або трамвайних колій).
Ще одна важлива характеристика сталевого фланця — тип виконання ущільнювальної поверхні. Існує 9 варіантів:
- з плоскою поверхнею (вик. №1) — для невисоких тисків;
- з виступом (вик. №2);
- з западиною (вик. №3) — відповідний фланець для вик. №2;
- з шипом (вик. №4);
- з пазом (вик. №5) — відповідний фланець для вик. №4;
- під лінзову прокладку (вик. №6);
- під прокладку овального перетину (вик. №7);
- з шипом, під фторопластовий ущільнюючий матеріал (вик. 8);
- з пазом під фторопластовий ущільнюючий матеріал (вик. 9).
Сталеві фланці знайшли своє застосування при прокладці магістральних систем різного призначення — газо-, нафто-, водо-, паро-, тепло- та інших трубопроводів, які використовуються в хімічній, авіаційній, нафтовій, машинобудівній, теплоенергетичній, суднобудівній, добувній, фармацевтичній, переробній , харчовій промисловості, а також в комунальному господарстві.
Критерії вибору
Перш ніж купити сталеві фланці для з’єднання трубопроводів, необхідно врахувати:
- матеріал виготовлення деталі;
- типорозмір (діаметр);
- конструктивний тип;
- виконання ущільнювальної поверхні;
- умовний прохід трубопроводу (Ду). Труби можуть характеризуватися одним і тим же D умовного проходу, але мати різний зовнішній D;
- номінальний тиск PN (Ру) в системі;
- робочий температурний діапазон;
- тип середовища, що транспортується, і його корозійна активність;
- сферу застосування трубопроводу.
Співпрацюючи з заводом «ЮТЕМ-ТТ», ви отримуєте можливість замовити фланцеве з’єднання за ціною виробника, вільної від надбавок посередників. На фасонні деталі видається вся необхідна документація — паспорт якості, дозвіл на використання, а також сертифікат відповідності.
Відвантаження готової продукції здійснюється зі складу, який розташований в Києві. Доставка замовлення по містах України забезпечується автотранспортом заводу або приватною транспортною компанією.