Опори та блоки трубопроводів

Опори і блоки трубопроводів

Місія компанії — скорочення часу монтажу трубопроводів із забезпеченням високої якості кінцевого продукту, яка забезпечується шляхом застосування сучасних технологій проєктування та максимально можливого перенесення витрат праці з будівельного майданчика в заводські умови.

Виконуючи завдання максимально можливого укрупнення і агрегування систем трубопроводів, інженерна група компанії проводить розрахунок та розробку конструкції технологічних трубопроводів використовуючи для цього 3D BIM моделювання об’єктів з розробкою аксонометрических схем, детальних креслень блоків та елементів трубопроводів. При конструюванні трубопроводів діючих об’єктів використовується 3D лазерне сканування існуючого об’єкта для створення так званої «Хмари точок» об’єкта і подальшої побудови реальної моделі трубопроводу, що виключає виникнення будь-яких колізій при монтажі трубопроводу і дає можливість максимально укрупнити заводські блоки, тим самим значно скоротити обсяги зварювальних робіт та витрати праці при монтажі трубопроводу.

За запитом клієнта ми виконаємо проєкт, розробимо технології укрупненого монтажу, технологічні карти зварювання та контролю, виготовимо деталі, елементи та опори трубопроводу і зробимо блокову збірку, антикорозійний захист, упаковку та доставку на об’єкт клієнта.

Сталеві опори трубопроводів: технічні параметри та стандарти

Опори трубопроводів – важливі складові конструкції будь-якої магістралі, незалежно від її призначення: нафто-, газо-, водо- та теплопроводи теплових мереж ЖКГ, технологічні трубопроводи промислових (хімічних, харчових, переробних, машино- й суднобудівних та ін.) підприємств, електростанцій (гідро-, атомних, теплових, гідроакумулюючих). Ці деталі використовуються для кріплення та надійного прокладання конструкції.

Друга функція опорних елементів – зняття осьових і поперечних навантажень, що впливають на трубопровідну систему. Останні утворюються внаслідок перепадів температурного режиму, зміни тиску робочого середовища, різних сторонніх впливів. Саме тому опори монтуються якомога ближче до з’єднувальних елементів магістралі, запірної арматури, тобто в тих місцях, де спостерігаються підвищені навантаження.

Технічні особливості

Завод в Україні «ЮТЕМ-ТТ» проєктує та виробляє на замовлення опори трубопровідних магістралей відповідно до вимог чинних стандартів якості: ДСТУ, НАЕК «Енергоатом». Крім того, компанія приймає заявки на виготовлення деталей за кресленнями замовника.

Головна вимога – опори повинні вироблятися з того самого матеріалу, з якого виконана магістраль. Інакше вони будуть мати різні коефіцієнти температурного розширення, що в майбутньому може призвести до виходу з робочого стану трубопровідної системи.

Сталь підбирається з огляду на умови експлуатації деталі:

 • вуглецева. Підходить для виготовлення опорних елементів магістралей, експлуатованих у регіонах з t навколишнього середовища до –30 градусів Цельсія. Вони призначені для трубопровідних систем, що використовуються для транспортування неагресивних середовищ;
 • низьколегована (марки 17ГС-12, 17Г1С-12, 14г2-12 за ГОСТ 19281-89). Матеріал підходить для виробництва опор магістралей, експлуатованих у регіонах з t навколишнього середовища до –40 градусів Цельсія. Вони застосовуються для трубопровідних систем, що використовуються для транспортування неагресивних середовищ;
 • конструкційна низьколегована (марка 09Г2С-14 за ГОСТ 19281-89). Матеріал підходить для виробництва опор для магістралей, експлуатованих у регіонах з t навколишнього середовища до –60 градусів Цельсія. Вони призначені для трубопровідних систем, що використовуються для транспортування неагресивних середовищ;
 • легована, високолегована та нержавійна сталь. Такі опори застосовують для надійного кріплення конструктивних ділянок магістралі, експлуатованої в умовах агресивного середовища.

Крім марки сталі, використовуваної для виробництва деталей трубопроводів, важливе значення при виборі конструкції має її тип. У залежності від цієї особливості, розрізняють рухливі та нерухомі опори.

Перші насамперед класифікуються на:

 • пружинні;
 • кулькові;
 • лобові напрямні;
 • ковзні;
 • каткові.

Нерухомі опорні елементи відзначаються жорстким кріпленням у певних точках магістральної системи. Вони класифікуються на: упорні, хомутові, приварні.

Третя важлива характеристика – діаметр. Він підбирається в залежності від розміру трубопроводу. Завод «ЮТЕМ-ТТ» виготовляє опори магістральних систем з діаметром 57-1200 мм. В асортименті виробника представлені деталі трубопроводів низького, середнього й високого тиску (до 16 МПа).

«ЮТЕМ-ТТ» працює для вас

Інженерна група компанії проводить розрахунок і розроблення конструкції технологічних сталевих трубопроводів із:

 • застосуванням методу 3D-моделювання об’єкта BIM;
 • розробленням аксонометричних схем, детальних креслень блоків й елементів магістралі.

При проєктуванні трубопроводу об’єкта в роботі застосовується лазерне 3D-сканування наявної конструкції. Це дозволяє створити так звану хмару точок об’єкта та надалі побудувати якісну трубопровідну систему для довговічної, безпечної й комфортної експлуатації. Розроблення 3D-моделі магістралі виключає ризик виникнення будь-яких колізій при монтажі конструкції та дає можливість максимально укрупнити заводські блоки. У такий спосіб вдається значно скоротити обсяги зварювальних робіт і трудовитрати при прокладанні трубопроводу.

Компанія «ЮТЕМ-ТТ» практикує комплексний підхід до розв’язання кожного окремого завдання. У нас можна замовити:

 • проєктування об’єкта;
 • розроблення технології укрупненого монтажу;
 • технологічні карти зварювання та контролю;
 • виготовлення труб, з’єднувальних елементів, запірної арматури й опор для магістралей опалення, нафто- та газопроводів, технологічних трубопроводів промислових підприємств, електростанцій;
 • блокове складання елементів конструкції, їх антикорозійний захист, пакування та доставку на об’єкт.

Співпрацюючи з «ЮТЕМ-ТТ», ви отримуєте ціни від виробника, сертифіковану продукцію та бездоганний сервіс (професійні консультації, швидке оброблення замовлень, своєчасне доставляння замовлення до будь-якого регіону України транспортом компанії або за допомогою фірми-перевізника). Додатково передбачена можливість самовивезення – склад відвантаження готової продукції знаходиться в Києві.

Зробити замовлення

Телефон

Вкладення

Замовити дзвінок

Телефон

Зручна дата

Зробити замовлення

Телефон

Вкладення

Зробити замовлення

Телефон

Вкладення