Заглушки сталеві використовуються для закривання кінцевих отворів трубопровідної магістралі на короткий (темпоральний) або довгий (перманентний) термін. Ці деталі дозволяють якісно і ефективно перекрити потік робочого середовища. Заглушки використовують не тільки для труб, але і при монтажі різних ємностей та інших виробів з еліптичним днищем.
Матеріали і технологія виробництва
Металеві заглушки для трубопроводу виготовляються з різних марок сталі — в залежності від призначення і умов застосування. Технологія виробництва — гаряче штампування, лиття, газова вирізка з листа, точіння. Матеріали, що застосовуються для виготовлення заглушок:
- вуглецева сталь. Заглушки, які виробляються з марок такого матеріалу, називають сталевими. Процес виготовлення виробів регламентується положеннями діючих стандартів якості. Сталеві заглушки використовуються для закриття кінцевих отворів трубопроводу, призначеного для транспортування малоагресивних середовищ;
- корозійностійка сталь. Нержавіючі заглушки застосовуються для закриття кінцевих отворів магістральної системи, призначеної для транспортування середньоагресивних і високоагресивних середовищ. Матеріал зберігає свої робочі характеристики при контакті з будь-якою хімічною речовиною в умовах високого тиску (до 160 кгс/см2) і температур (від -70 до +650 градусів Цельсія), забезпечуючи безпечну і довговічну експлуатацію трубопроводу.
Сталеві і нержавіючі заглушки відповідають нормам, прописаним в стандартах якості. Вони характеризуються стійкістю до корозії та зношування, міцністю, довговічністю, забезпечують безпечну і комфортну експлуатацію магістральної системи.
Конструктивні типи
Заглушки класифікуються по типорозміру (діаметру), способу кріплення, варіанту виконання ущільнювальної поверхні. Залежно від конструктивних особливостей, розрізняють такі модифікації деталі:
- фланцеві. На відміну від еліптичних виробів, такі деталі не приварюються до трубопроводу, а кріпляться за допомогою болтових з’єднань або шпильок до фланця. Останній, в свою чергу, вже приварений до труби. Відмінність заглушки від плоского фланця — відсутність центрального отвору. Головне завдання деталі — забезпечення підвищеної герметичності і міцності металоконструкції, а також простоти виконання настановних і демонтажних робіт і під час прокладення магістралі, і при здійсненні ремонту системи. Фланцеву заглушку застосовують як для центральної лінії трубопроводу, так і для бічних гілок;
- еліптичні (сферичні). Вони виготовляються за безшовною технологією і приварюються до трубопроводу. Крім магістральних систем, вироби також застосовуються в якості дна при виробництві високоміцних ємностей;
- приварні вироби плоскої форми. Технологія виробництва виробів передбачає застосування вальцьованих листів або електрозварювальних трубок, всередині яких вварюють сталевий диск. Особливість трубодеталі — прямокутна конфігурація. Вироби використовуються при прокладанні трас невисокого і середнього тиску (до 25 МПа), з температурою середовища, що транспортується, до +80 градусів Цельсія;
- поворотні. Інша назва Ч обтюратори або «окуляри Шмідта». Трубодеталь призначена для періодичного перекриття потоку середовища. Коли на трубу встановлена наскрізна частина, то заглушка використовується в режимі «відкрито». Якщо на ділянці стоїть глухий фланець, значить, потік середовища, що транспортується, перекритий;
- міжфланцеві. Як видно з їх назви, деталь встановлюється між фланцями, надійно блокує проходження робочого середовища по трубі на час ремонту проблемної ділянки.
Заглушки використовують при прокладанні трас різного призначення (нафтопроводів, газопроводів, теплопроводів, паропроводів, водопроводів), що застосовуються практично у всіх галузях промисловості: нафтової, газової, авіаційної, атомної, переробної, теплоенергетичної, фармацевтичної, харчової, хімічної, судно- і машинобудівної, видобувної , в житлово-комунальному господарстві.
Переваги прямого співробітництва з виробником
Завод «ЮТЕМ-ТТ» спеціалізується на виробництві деталей для трубопроводів низького, середнього і високого тиску, що використовуються для транспортування різних середовищ (по ОСТам, НАЕК «Енергоатом» і індивідуальними кресленнями під замовлення). При виборі комплектуючих необхідно звернути увагу на:
- матеріал виготовлення деталі;
- особливості конструкції;
- діаметр;
- тип виконання ущільнювальної поверхні (розрізняють вироби з шипом, западиною, сполучним виступом або під прокладку овального перетину);
- умовний прохід трубопроводу (Ду);
- номінальний тиск в трубі;
- температурний показник, швидкість руху і корозійну активність середовища, що транспортується.
Співпрацюючи з заводом «ЮТЕМ-ТТ», ви отримуєте можливість купити трубопровідні деталі за ціною від виробника, вільною від надбавок посередників. Гарантуємо оперативну доставку фасонних деталей в будь-який регіон України. Крім того, існує можливість самовивозу продукції зі складу компанії, розташованого в м. Києві. Звертайтеся!